loading

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Domu Misjonarzy Afryki w Natalinie odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki (PMA). Głównym tematem zebrania było wybranie nowych władz Zarządu w związku ze złożeniem rezygnacji przez stary Zarząd. Na nowe władze Stowarzyszenia wybrano Pawła Porębskiego, który będzie pełnił funkcję prezesa, sekretarzem wybrano  Agatę Mostowską, a skarbnikiem o. Mariusza Bartuzi. W skład nowego Zarządu weszła również Krystyna Sobańska-Stępień i Zofia Krawczyńska.

Dziękujemy ustępującemu Zarządowi: Urszuli Adamczyk, Halinie Koszowskiej-Kot oraz o. Marcinowi Zagule za ich trud i zapał włożony w realizację celów Stowarzyszenia. Nowo wybranym życzymy entuzjazmu i wytrwałości w kontynuowaniu dzieła poprzedników.  Z wielką radością informujemy również, że nasze Stowarzyszenie powiększyło się o nowych członków.

Poniżej skład nowego Zarządu

Paweł Porębski – ojciec dwóch nastolatków – Jana i Michała. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży i marketingu w międzynarodowych korporacjach. Od dwóch lat skupił się na wspieraniu małych i średnich firm.

Agata Mostowska – studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ratownik wodny, instruktor jazdy konnej i pływania. Jej szczególną pasją jest jazda konna i bieganie. Dotychczas uczestniczyła w różnych akcjach i imprezach PMA jako wolontariuszka, funkcja sekretarza w stowarzyszeniu będzie więc dla niej nowym wyzwaniem. Chce poświęcić swój czas i chęci na wspieranie misji i pomoc ludziom w Afryce.

o. Mariusz Bartuzi – po święceniach kapłańskich w parafii Miętustwo na Podhalu w 2006 roku został posłany do Algierii gdzie pracował do 2015 roku, kiedy rozpoczął pracę w animacji misyjnej i powołaniowej w Polsce.

Zofia Krawczyńska – pełniąca funkcję członka zarządu jest matką dwójki dzieci, babcią dwójki wnucząt, z wykształcenia ekonomistką oraz bliską sąsiadką Ojców Białych.

Krystyna Sobańska-Stępień – pełniąca funkcję członka zarządu jest również bliską sąsiadką Ojców Białych, jest zaangażowana w wiele akcji kulturalnych i społecznych.

z życia stowarzyszeniazarząd

Komentarze są zablokowane.